Herbata mrożona

4.7/5 - (4 votes)

Kiedy żar leje się z nieba, w pośpiechu szukamy czegoś, co skutecznie ukoi nasze pragnienie. Najczęściej sięgamy po różnego rodzaju napoje, które często posiadają naprawdę nieziemskie kolory. Jednakże po upływie krótkiej chwili okazuje się, że ugasiły one nasze pragnienie tylko na parę minut. Nawet gdy są schłodzone, duża ilość cukru sprawia, że bardzo szybko wraca do nas uczucie pragnienia. Niektórzy natomiast twierdzą, że świetnym sposobem na przetrwanie upałów jest picie dużych ilości wody, jednak z uwagi na brak smaku i małą atrakcyjność wizualną zdarza się, że zupełnie nie mamy na nią ochoty. Jeszcze inni zaś mówią o kojącej goryczy piwa, choć i jego nie powinniśmy nadużywać, zwłaszcza gdy zamierzamy prowadzić samochód. Jak zatem ugasić pragnienie w skuteczny oraz smaczny sposób? Wystarczy, że sięgniemy po doskonale nam znany napój i przygotujemy go w trochę innym wydaniu. Zobacz, jak zrobić mrożoną herbatę, by móc rozkoszować się jej wyjątkowym smakiem.

Picie herbaty

Czego nie może zabraknąć w każdym domu? Co więcej, nawet w pracy większość z nas może przygotować sobie filiżankę herbaty. Nie ulega zatem najmniejszej wątpliwości, że picie herbaty jest zjawiskiem powszechnym i cieszy się dużą popularnością. Cała sztuka jednak polega na tym, by przygotowywać ją we właściwy sposób, a także wybierać produkty posiadające najlepszą jakość. Zwrócić tutaj trzeba szczególną uwagę na dwie formy herbaty, z jakimi możemy spotkać się niemalże w każdym sklepie. Pierwszą z nich jest herbata sypana, drugą natomiast herbata w torebkach. Ostatnia z wymienionych jest co prawda znacznie łatwiejsza w użyciu, bo nie wymaga posiadania przez nas sitka, jednakże zwykle jej jakość jest gorsza. Oprócz tego niezwykle ważne jest, aby parzyć herbatę przez czas, który wskazany jest specjalnie dla jej gatunku. Podpowiedzi umieszczane są bardzo często na opakowaniach, gdzie również znajdziemy więcej informacji na temat właściwości herbaty parzonej przez określony czas. Jednakże równie dobrze jak rozgrzewająca herbata w zimie, sprawdza się mrożona herbata latem. Jej przygotowanie nie zabiera dużo czasu, a osiągnięty efekt może skutecznie pomóc nam ugasić pragnienie. Jak zrobić mrożoną herbatę? Już teraz zobacz przepis na zimną herbatę w letnim wydaniu.

Przepis na mrożoną herbatę

Do przygotowania mrożonej zielonej herbaty będziesz potrzebowała następujących składników:

  • 2 łyżki herbaty zielonej liściastej,
  • 12 kostek lodu,
  • garść świeżych liści mięty,
  • 2 łyżki cukru,
  • 1 cytryna.

Sposób przygotowania:

Liście herbaty zalewamy 2 l wody posiadającej około 80°C. Herbatę parzymy około 2-3 minut, jeżeli ma nas pobudzić, albo dłużej, gdy chcemy się dzięki niej odprężyć. Następnie odstawiamy ją do ostudzenia. Kolejnym krokiem jest dodanie do herbaty 2 łyżek brązowego albo białego cukru. Teraz wystarczy już tylko zalać kostki lodu herbatą, dodać do niej miętę, kawałki wyparzonej cytryny i gotowe. Jeżeli nie wypijemy wszystkiego naraz, możemy herbatę przechowywać w lodówce.

Smacznego!

Dodaj komentarz