Forskolin Diet- opinie(forum), efekty, skutki uboczne, dawkowanie

Rate this post

Z prawie dwie trzecie dorosłych w Stanach Zjednoczonych jest nadwaga lub otyłość, nie jest zaskoczeniem, że stosowanie suplementów odchudzających, takich jak forskolin Diet, jest powszechne.

Forskolin jest suplementem odchudzającym pochodzącym z rośliny. Pomoc w utracie wagi jest tylko jednym z jego właściwości leczniczych.

Tropikalna roślina Coleus od dawna jest stosowana w medycynie ajurwedyjskiej, podtypie medycyny pochodzącej z subkontynentu indyjskiego i od dawna włączona do zachodnich praktyk wellness.

Czy Forskolin Diet działa?

Czym jest forskolin? Jak działa forskolin w utracie wagi? Jakie są sugerowane zastosowania forskoliny? Ryzyko i korzyści Wnioski

Z prawie dwie trzecie dorosłych w Stanach Zjednoczonych jest nadwaga lub otyłość, nie jest zaskoczeniem, że stosowanie suplementów odchudzających, takich jak forskolin, jest powszechne.

Forskolin, w szczególności, strzał do popularności po pochwała od dr Oz w swoim programie telewizyjnym.

Jednak dowody naukowe nie mogą wspierać hype, który otacza ten wybitny suplement odchudzania.
Szybkie fakty na forskolin:

Forskolin jest suplementem, który stał się popularny w jego ewentualnego wykorzystania w utracie wagi.
Forskolin pochodzi z rośliny zwanej Coleus forskohlii.
W teorii forskolin wspomaga odchudzanie poprzez pomoc w tworzeniu enzymów zwanych lipazą i cyklazą adenylanową.

Jak działa Forskolin Diet?

-Stymuluje cykliczny AMP
-Obniża ciśnienie krwi
-Zapobiega blokowaniu naczyń krwionośnych
-Promuje odchudzanie
-Rozluźnia mięśnie
-Wpływa na uwalnianie hormonów
-Przywraca funkcje komórek serca
-Obniża stan zapalny
-Zabija różne rodzaje komórek nowotworowych

Czym jest Forskolin Diet?

Forskolin jest suplementem roślinnym pochodzącym z korzenia członka rodziny miętowej znanej jako Indian Coleus, który rośnie w Tajlandii, Nepalu i częściach Indii.

Podczas gdy forskolin od dawna był używany w medycynie ludowej do leczenia astmy i różnych innych dolegliwości, jest on obecnie sprzedawany jako uzupełnienie odchudzania.

Tradycyjnie, forskolin i coleus rośliny były wykorzystywane do promowania ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Forskolin był również używany do leczenia astmy i zaburzeń oddychania.

W jego naturalnym środowisku miejscowa ludność ugotowała korzeń palucha, aby przyrządzać herbatę do picia i promować dobre samopoczucie. Obecnie jest najbardziej popularny jako suplement odchudzający.
Jak działa forskolin w utracie wagi?

Teoretycznie forskolin wspomaga odchudzanie poprzez pomoc w tworzeniu enzymów zwanych lipazą i cyklazą adenylanową.

Te dwa enzymy wolne kwasy tłuszczowe z komórek organizmu. Gdy kwasy tłuszczowe są wolne, mogą być spalane jako paliwo. Kiedy organizm spala kwasy tłuszczowe, może zmniejszyć zawartość tłuszczu bez wpływu na chudą masę mięśniową.

Niestety, teoria ta nie uważa, że aby doszło do utraty wagi, musi również wystąpić niedobór kalorii. Innymi słowy, osoba musi spalić więcej kalorii niż spożywa poprzez jedzenie i picie. Jeśli to się nie powiedzie, osoba nie będzie schudnąć.

Tak więc, podczas gdy forskolin może zwiększyć spalanie tłuszczu zdolności, jest to nieistotne bez odżywczej diety i ćwiczeń w celu wsparcia deficytu kalorii.

Badania skuteczności Forskolin DietForskolin-Diet-sposob-dzialania

Wyniki badań na forskolin i utrata masy ciała są mieszane.

Podczas gdy badanie przeprowadzone na małej grupie ludzi z nadwagą i otyłością wykazało, że forskolina zmniejszyła ich tkanki tłuszczowej, to miał niewielki wpływ na ich wagę. To również zwiększyć ich testosteronu. Wyższe poziomy testosteronu są związane z niższą wagą i trwałą utratą wagi.

Inne przeprowadzone badania miały różne wyniki. W badaniu z podwójnie ślepą próbą 23 kobietom z nadwagą podano 250 miligramów (mg) forskoliny dwa razy dziennie przez 12 tygodni. Badania pokazują, że forskolina nie pomogła kobietom schudnąć. Jednak wydaje się, że suplement zmniejszał wszelkie dodatkowe przyrosty masy ciała podczas przyjmowania go.

Dlaczego ludzie biorą Forskolin Diet?

Ludzie przyjmują suplementy  z wielu powodów. Ale bardzo mało istotnych dowodów na poparcie jego stosowania dla każdego stanu zdrowia.

Niektóre badania sugerują, że forskolin może pomóc w utracie wagi i budowy mięśni. W jednym z bardzo małych badań, nadwaga i otyłych mężczyzn wziął 250 miligramów 10% ekstraktu forskolinu dwa razy dziennie. Po 12 tygodniach stracili więcej tkanki tłuszczowej i mieli większy wzrost poziomu testosteronu w porównaniu do podobnych mężczyzn przyjmujących placebo. Ale więcej badań należy zrobić, aby potwierdzić te wyniki i ustalić jego bezpieczeństwa.

Forskolin ma długą historię jako ludowe lekarstwo na astmę. Niektóre badania to potwierdzają. Forskolin wydaje się działać w sposób podobny do niektórych rodzajów konwencjonalnych leków na astmę, poprzez zwiększenie poziomu związku zwanego cyklicznym AMP. Pomaga to rozluźnić mięśnie wokół oskrzeli, aby ułatwić oddychanie.

Korzyści i skutki uboczne

Chociaż nie wiadomo, że forskolin wchodzi w interakcję z żadnymi istniejącymi warunkami, nadal zaleca się ostrożność. Osoby stosujące rozcieńczalniki krwi lub leki na niskie ciśnienie krwi powinny unikać forskaliny.

Większość ludzi, którzy są zaznajomieni z utrata masy ciała suplementy są zaznajomieni z ostrzeżeniami o licznych skutków ubocznych. Jednak w przeciwieństwie do wielu suplementów, które były dostępne na rynku, forskolin wydaje się głównie bezpieczne.

Wiele suplementów odchudzających oddziałuje z układem sercowym poprzez podnoszenie ciśnienia krwi i stymulację tkanki sercowej. Ze względu na sposób forskolin jest metabolizowany przez organizm, większość naukowców uważa, że nie ma interakcji z układu krążenia sposób innych suplementów odchudzania.

Jednak tylko dlatego, że nie ma znanych interakcji z forskoliny się, nie oznacza to, że suplementy forskolin są bezpieczne.

Utrata masy ciała producenci suplementów mogą często ukrywać inne potencjalnie niebezpieczne składniki w swoich suplementach. Ze względu na te taktyki, amerykański Food and Drug Administration (FDA) ostrzec konsumentów przed wieloma suplementów odchudzania na rynku.

Ponadto w Europie pojawiły się doniesienia o ostrym zatruciu po spożyciu produktów zawierających forskolinę, prawdopodobnie z powodu zanieczyszczenia.

W związku z tym ważne jest, aby zachować ostrożność w przypadku wszelkich suplementów lub ziół, ponieważ nie są one monitorowane przez FDA i mogą mieć problemy z czystością, jakością lub dawkowaniem.

Oprócz ryzyka skażenia, forskolina może stanowić ryzyko dla niektórych grup i nie powinna być stosowana w następujący sposóbosoby cierpiące na choroby nerek
-osoby z niskim ciśnieniem krwi
-osoby przyjmujące leki na ciśnienie krwi lub wolniejsze tętno
-osoby zażywające rozcieńczalniki krwi

Ze względu na minimalną liczbę badań klinicznych przeprowadzonych na forskolinie, nadal nie wiadomo, czy wywołuje ona poważne skutki uboczne. Jednakże, jak doniesiono, jest to spowodowane niskim ciśnieniem krwi, zaczerwienieniem i szybkim biciem serca przy dożylnym podawaniu dożylnym. Wdychanie może wywoływać kaszel, wstrząsy, niepokój, a nawet podrażnienie górnych dróg oddechowych.7

Ponieważ forskolina może wpływać na ciśnienie krwi, może wywoływać reakcje negatywne w przypadku stosowania niektórych leków, takich jak hydralazyna, beta-blokery, klonidyna i blokery kanału wapniowego. Jeśli obecnie zażywasz leki rozrzedzające krew i przeciwpłytkowe, należy również unikać forskoliny.8

Brakuje informacji na temat stosowania forskoliny w okresie ciąży. Aby zachować ostrożność, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny w żadnych okolicznościach przyjmować forskoliny.

Forskolin nie jest cudownym lekiem odchudzającym i nie ma substytutu dla właściwej diety i ćwiczeń fizycznych.

Jeśli po wykonaniu zdrowej, niskokalorycznej diety i programu ćwiczeń fizycznych, osoba nie traci na wadze, może chcieć skonsultować się ze swoim lekarzem. Lekarz może zalecić sposoby, aby pomóc w utracie wagi, ale forskolin prawdopodobnie nie będzie jednym z nich.

Dawkowanie Forskolin Diet

2x razy dziennie po 250 mg

Dodaj komentarz