Zupa groszkowa - obiad dla dzieci

  Zupa groszkowa to doskonały pomysł na obiad dla dzieci. Zielony groszek jest przecież bardzo zdrowy. Zawiera dużo witaminy C, witaminy A, a także żelazo i sód. Dzięki tym cennym mikroelementom zapewnisz dzieciom prawidłowy rozwój. Kolejnym plusem zupy z groszku jest fakt, że przygotujesz ją naprawdę bardzo szybko.

   

  Przygotuj:

  • 50 dag mrożonego groszku
  • litr bulionu warzywnego (może być z kostki)
  • 4 łyżki śmietany
  • łyżkę masła
  • sok z cytryny
  • sól
  • pieprz
  • cukier

  A na grzanki do zupy:

  • 4 kromki czerstwego chleba
  • ząbek czosnku
  • 2 łyżki oleju


  Krok 1
  Gotowanie zupy groszkowej wypada zacząć od przygotowania groszku. Wrzuć go do 2 szklanek wrzącego bulionu i gotuj przez 10 minut na małym ogniu. Odłóż kilka łyżek zielonego groszku do dekoracji.

  Krok 2
  Zmiksuj groszek z bulionem.

  Krok 3
  Do zielonej zupy wlej pozostały bulion i masło. Skrop wszystko sokiem z cytryny, dopraw cukrem, solą i pieprzem.

  Krok 4
  Zupa groszkowa już gotowa, przyszła pora, by przygotować grzanki. Obierz ząbek czosnku i obsmaż go na rozgrzanym oleju, potem wyrzuć. Na czosnkowym oleju obsmaż pokrojony w kostkę chleb.

  Krok 5
  Wlej zupę z groszku na talerz. Włóż do niej grzanki czosnkowe i ozdób wszystko pozostawionymi zielonymi kuleczkami oraz śmietaną.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  fajne ma uszy....

  Super pyszna zupka! Polecam ;)

  kostka bulionowa dla dzieci? 0, 5% warzyw, a reszta to glutaminian sodu i inne poprawiacze smaku, cukier, maltodekstryna, ekstrakt drożdżowy (inna nazwa na glutaminian), skrobia, itd. Przepis makabra.

  Mnie też zmroziło, kostka bulionowa dla maluszka!!!! Sama chemia, starszego człowieka tym bym nie truła, a co dopiero malca!!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejkuchnia.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Chociaż na co dzień wiele z nas preferuje przepisy nowoczesne i niekonwencjonalne, w święta chętnie sięgamy po dania tradycyjne. Podczas wielkanocnego śniadania nie może bowiem zabraknąć białego...

  Najczęściej czytane

  USB bekon
  Wszyscy wiemy, jak bardzo amerykanie kochają bekon. Jest to dla nich tak...
  W wigilijny wieczór musimy zadbać nie tylko o smaczne, świąteczne dania,...
  Żadna potrawa nie jest skończona, dopóki jej odpowiednio nie doprawisz....
  Uciekający Pan Młody
    Tradycyjnie tort weselny wieńczy się figurką Młodej Pary, którą...
  Lubisz unikatowe gadżety? Otaczasz się przedmiotami, które są spójne z...
  Mówi się „przez żołądek do serca” i wiele w tym prawdy. Mężczy...
  Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Była ona pijana...
  Tradycja kuchni chińskiej jest bardzo długa i nawet największych znawców...
  FunkyLunch1
  Twoje dziecko marudzi, że znów do szkoły dostało kanapkę z serem i...
    Każdy kto jedzie do Torunia musi spróbować tamtejszych pierników, o...

  Ostatnie komentarze