Ser żółty - wartości odżywcze

   

  Jest zakazany w wielu dietach, ze względu na dużą zawartość tłuszczu, jednak jego spożywania bardzo trudno sobie odmówić. Ser żółty stanowi jeden z podstawowych składników pizzy, lasagne czy zapiekanek. Stopiony na tostach sprawia, że trudno mu się oprzeć. Czy jednak jest tak naprawdę do gruntu zły i nie da się w nim znaleźć jakiś pozytywów? Oczywiście, że się da!
   
  Czy ser żółty jest zdrowy?
   
  Owszem, jest bardzo kaloryczny, ale zawsze można kupić ser żółty light, który z założenia nie działa tak destruktywnie na naszą sylwetkę. Przede wszystkim nie można zapomnieć o tym, że jest on jednym z lepszych źródeł białka i wapnia. Pierwiastek ten z kolei wpływa na nasze kości, przeciwdziałając osteoporozie, a także pomaga w zachowaniu zdrowia zębów, chroniąc przed powstawaniem próchnicy i narastaniem kamienia. Ser żółty utrzymuje także właściwe pH w ustach.
   
  Zawarty w nim cynk działa wzmacniająco na włosy, zapobiegając ich wypadaniu, a także przyczynia się do zachowania ładnego wyglądu paznokci.
   
  Na postawione pytanie wypadałoby zatem odpowiedzieć – tak! Jednak jest jedno ”ale”. Otóż istotną wadą (oprócz wysokiej kaloryczności) jest jednak także to, że posiada on dużo soli, co sprawia, że zatrzymywana jest woda w organizmie. Przygotowując więc potrawy z sera żółtego, warto zachować umiar.
   

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejkuchnia.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Skorzystajcie z propozycji pysznego śniadania, które dostarczy Wam niezbędnych składników na cały intensywny dzień i wyposaży Was w potężną dawkę energii. Owsianka z otrębami i jabłkami zapewne...

  Najczęściej czytane

  Niektóre produkty spożywcze są tak często przez nas stosowane, że ich...
  Nie ma nic bardziej kuszącego, kiedy wracając po długim z dniu w pracy,...
  Ostatnio na jednej z uczelnianych stołówek jadłam pyszną zapiekankę z...
  Poniedziałek. Nowy tydzień pracy rozpoczęty. W biurze zamieszanie i...
  Różnego rodzaju zapiekanki stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym...
  Zbliżająca się wielkimi krokami jesień zmusza nas do poszukiwań sposobów...
  Tradycyjna kuchnia polska skrywa w sobie wiele czasami zupełnie niesł...
  Przypominasz sobie jeszcze, jakie było pierwsze danie, które udało ci si...
  Wszyscy chyba znamy historię kurczaków Harlanda Sandersa, założyciela...
  Omlet to świetny pomysł na śniadanie, zwłaszcza jeśli lubisz jajka, a...

  Ostatnie komentarze