Jak gotować krewetki?

   

  Ten rodzaj skorupiaków ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Owoce morza są charakterystycznym typem pokarmu i nie każdemu ich smak odpowiada. Warto jednak poznać kilka faktów na temat tych wodnych istot i zaznajomić się z tajnikami ich gotowania.
   
  Jak przygotować krewetki?
   
  Aby zachowały świeżość, musimy pamiętać o tym, żeby po zakupie przechowywać je w zamrażarce. Ich mięso bowiem bardzo szybo się psuje. Przed przystąpieniem do gotowania, krewetki należy opłukać w wodzie, a następnie usunąć z nich głowy i ogonki.
   
  Krewetki gotowane
   
  Aby nie straciły swoich właściwości i składników odżywczych należy je wrzucić do wrzącej osolonej wody i gotować około 4 minuty. Wyjmujemy je, kiedy staną się miękkie. Zbyt długie gotowanie może doprowadzić do tego, że będą zbyt suche i stracą swój smak. Można także dodać do wody sok z cytryny czy oregano, aby nabrały lepszego aromatu.
   
  Krewetki będą pasować zarówno do wiosennych sałatek, zapiekanek czy jako dodatek do pizzy. Możemy je także wkomponować z takie dania jak risotto, podawać jako przegryzkę do wina czy też zapiekać w cieście. Pamiętajcie, że ten rodzaj skorupiaka to także kulinarny afrodyzjak!
   
  A do jakich potrawy Wy dodajecie krewetki?

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  uwielbiam 'poprawiać' paelle na swój sposób np. dodaję zawszę dużo cukinii.. moim zdaniem zamiast mięsa z kurczaka lepsze są krewetki królewskie/tygrysie, polecam;)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejkuchnia.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Posiłek, który zabierasz do pracy, powinien być smaczny, zdrowy i atrakcyjny. Rano nie masz czasu przygotować lunchu, a nawet pomyśleć o tym, co możesz zapakować do torebki? Przyszykuj idealny posi...

  Najczęściej czytane

  Uciekający Pan Młody
    Tradycyjnie tort weselny wieńczy się figurką Młodej Pary, którą...
  Patelnia serce
  Uwielbiam gadżety kuchenne, a Wy? Zarówno te użyteczne, jak i kompletnie...
  Warzywa, owoce, nabiał, ryby, kiełki, słodycze, mięso – to produkty...
  Choć cukiernie obfitują w całą masę łakoci, które swym apetycznym wyglądem...
  USB bekon
  Wszyscy wiemy, jak bardzo amerykanie kochają bekon. Jest to dla nich tak...
  Jeśli z niedowierzaniem patrzysz na wyniki swoich badań, gdzie poziom...
  Latem wśród deserów królują lody. Waniliowe, czekoladowe czy owocowe to...
    Każdy kto jedzie do Torunia musi spróbować tamtejszych pierników, o...
  fasola pinto
  W Polsce, najpopularniejszy jest Jaś, ale to nie jedyny gatunek fasoli,...
  W wigilijny wieczór musimy zadbać nie tylko o smaczne, świąteczne dania,...

  Ostatnie komentarze